r     e     k     l     a     m     a

Prace techniczne do dnia 28.02.2017.
Za utrudnienia przepraszamy.

Jesteś w: strona główna » lista ogłoszeń
r e k l a m a
Biala_kropka
Sale konferencyjne
Sale konferencyjne » Nowości

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY zbudowany w stylu późnego baroku, na przełomie XIX i XX wieku rozbudowany i urządzony przez Konstantego Zamoyskiego. Obecnie wnętrza pałacowe mają zachowany swój układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z przełomu XIX I XX wieku.

Kozłówka

 

Jedyne na Lubelszczyźnie muzeum – rezydencja, w skład którego wchodzi:
PAŁAC
TEATRALNIA (sale konferencyjna i ekspozycyjna)
KAPLICA
OFICYNY PÓŁNOCNA i POŁUDNIOWA
KORDEGARDY PÓŁNOCNA i POŁUDNIOWA
PAWILON PÓŁNOCNY (Galeria Sztuki Socrealizmu i kawiarnia) i POŁUDNIOWY (Powozownia).

 

PAŁAC
W salach pałacu znajduje się stała ekspozycja. Wnętrza pałacowe zachowały swój charakter i wyposażenie z czasów Konstantego Zamoyskiego.
W trakcie przebudowy w latach 1898-1911 wnętrza pałacu otrzymały nowy wystrój: neorokokowe i neoregencyjne plafony, marmurowe kominki, miśnieńskie piece, ozdobne dębowe parkiety.

   

Pokoje zostały urządzone w stylu II Cesarstwa. Ściany zawieszono obrazami i lustrami w bogatych złoconych ramach, okna przesłonięto kotarami i lambrekinami z jedwabnego adamaszku lub haftowanego aksamitu.

         

Wnętrza wypełniły wysokiej klasy meble w stylach od neobaroku do empire'u. Dzisiejsza kolekcja malarstwa, rzeźby, grafiki i rysunku obejmuje portrety rodzinne, malarstwo historyczne, pejzaże oraz bogaty zespół kopii arcydzieł malarstwa europejskiego.
Dział rzemiosła artystycznego zawiera między innymi porcelanę miśnieńską, wyroby manufaktury w Sevres i innych wytwórni europejskich, dwa duże serwisy szklane i takie rarytasy sztuki złotniczej, jak złocona wazka Martina Biennais czy figurka dzika z agatu słynnego Carla Faberge. Większość wyposażenia od prawie stu lat znajduje się tam, gdzie była w czasach Zamoyskich. Rezydencja żadnego innego rodu polskiej arystokracji nie zachowała się w tak dobrym stanie.

 

 

TEATRALNIA, w której aktualnie mieści się sala konferencyjno-koncertowa oraz eksponowane są wystawy czasowe. W 2009 roku prezentowana jest wystawa "Między Wersalem a Montmartre Sztuka francuska XVIII - XX w. ze zbiorów Muzeum Etnografii i Rzemiosła Artystycznego we Lwowie".
W 2008 roku prezentowane były takie wystawy jak „Nałęczów w starej fotografii", "Akordy światła i koloru", Twórczość Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej” czy "Arystokrata dookoła świata"

 

GALERIA SZTUKI SOCREALIZMU otwarta w 1994 roku jest jedyną w całej Polsce ekspozycją przedstawiającą dzieła tego okresu.

Ta nietuzinkowa wystawa ma charakter polityczno-dydaktyczno-artystyczny, gdyż przez odpowiednio dobrane eksponaty przestrzega przed wszelkimi przejawami sztuki sterowanej przez rządy totalitarne.
Galeria przedstawia najciekawsze prace ze znajdujących się w Muzeum wielkich zbiorów sztuki pierwszej połowy lat 50-tych, które liczą ponad 1600 rzeźb, rysunków, grafik, obrazów i plakatów. Są wśród ich dzieła czołowych polskich artystów.

 

Dopełnieniem galerii są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki: Bolesława Bieruta (z Lublina), autorstwa Bronisława Kubicy, Włodzimierza Lenina (z Poronina) - Dymitra Szwarca oraz Juliana Marchlewskiego (z Włocławka) - Stanisława Horno-Popławskiego.

 

KAPLICA PAŁACOWA została wzniesiona w latach 1903-1909. Architekturę oraz wyposażenie wnętrza wzorowano na kaplicy wersalskiej.

Organy z organolą zostały zbudowane w 1907 roku przez firmę E. F. Walckera w Ludwigsburgu. Wykuta w białym marmurze kopia nagrobka Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej (oryginalny nagrobek dłuta Lorenzo Bartoliniego w kościele Santa Croce we Florencji).

 

POWOZOWNIA - Muzeum Zamoyskich w Kozłówce ma przyjemność zaprezentować Państwu wystawę poświęconą dawnym podróżom. Można na niej zobaczyć historyczne pojazdy konne z XIX i początku XX wieku oraz różnego typu uprzęże końskie, zabytkowe siodła i akcesoria jeździeckie, szereg ciekawych przedmiotów podróżnych oraz ciekawostki z dziedziny sportu i turystyki.

Wystawa udostępniona jest do zwiedzania w pawilonie południowym znajdującym się naprzeciwko Galerii Sztuki Socrealistycznej. Ten historyczny, XVIII-wieczny budynek zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce, pełnił dawniej funkcję stajni koni cugowych; w jego wydzielonej części mieściła się także wozownia pałacowa Zamoyskich.
Historyczne pojazdy, określane czasem mianem hipomobili, pochodzą z największej polskiej kolekcji konnych pojazdów zabytkowych zgromadzonej w Muzeum-Zamku w Łańcucie. Wśród nich można zobaczyć, m.in., podróżną karetę coupé z warszawskiej fabryki Filipa Loretza, efektowne lando, powozy spacerowe, popularnie zwane bryczkami, wśród których wyróżnia się Vitcoria wyprodukowana w fabryce Józefa Golińskiego w Warszawie, oryginalna dwukółka motyl do powożenia jednym koniem oraz wygodne sanie i sanki. Grupę pojazdów użytkowych i gospodarczych reprezentuje wagonetta do przewozu ludzi i bagażu oraz mały wózek lubelski.
Ekspozycja powozów uzupełniona jest licznymi, ciekawymi i oryginalnymi eksponatami, których użyczyły Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Bardzo ciekawie prezentują się zabytkowe latarnie powozowe, uprzęże parokonne oraz siodła (cywilne i wojskowe), wśród których wyróżnia się siodło amazonki, przeznaczone wyłącznie dla pań. Wśród licznych akcesoriów końskich uwagę przyciągają munsztuki, wędzidła, ogłowia, dzwonki janczarowe, strzemiona, czy ostrogi.
Zobaczyć można również przedmioty podróżne, kufry, walizy, sakwojaże, pudła na kapelusze, podróżne sepet i samowar oraz zegary powozowe.
Na wystawie pokazane zostały także zabytkowe rowery i bicykl.

 

PARK - ogród do dziś zachował swój pierwotny układ. Na dziedziniec rezydencji, od zachodu, prowadzi neobarokowa brama. Narastające stopniowo ku górze budynki, połączone esowatymi murami kurtynowymi, nadają bryle pałacu monumentalności.

       

Od wschodu rozpościera się ogród nawiązujący jeszcze w swych podziałach do renesansowego układu kwaterowego, którego głównym elementem jest salon z symetrycznie ukształtowanymi parterami, obwiedzionymi opaskami z bukszpanów i róż.

W bezpośrednim sąsiedztwie pałacu znajduje się fontanna z figurkami puttów, odlanymi w paryskiej firmie Le Val d’Osne. W miejscu przewężenia salonów od strony wschodniej wzniesiono pomnik z kamienia polnego, na którym zamontowano brązową płytę odlaną w firmie Braci Łopieńskich w Warszawie, upamiętniającą miejsce spoczynku prochów żołnierzy napoleońskich uczestniczących w kampanii 1812 roku.
W wieku XX park rozszerzono w kierunku północnym, gdzie urządzono bażantarnię oraz we wschodnim, która nawiązując do tradycji miała być zwierzyńcem. Dziś w dawnej bażantarni znajdują się woliery, w których hodowane są te piękne ptaki łowne. Na śródleśnych polanach urządzono plac piknikowy z rożnem i miejscem do biesiadowania zaś nieco dalej plac zabaw dla najmłodszych gości Kozłówki.
Zacisznym "kątem" tonącym od wiosny do jesieni w kwiatach jest ogródek kawiarniany i rosarium usytuowane w części północnej zespołu pałacowego.

Drzewostan parku w Kozłówce stanowią przede wszystkim lipy i klony, ale są tu też i dęby, z których jeden, rosnący na dziedzińcu, jest pomnikiem przyrody, kasztanowce, graby, sosny i świerki, topole i brzozy.

 

GODZINY OTWARCIA:

ZAPRASZAMY
od 29 MARCA od 13 GRUDNIA - PAŁAC, KAPLICA, GALERIA SZTUKI SOCREALIZMU POWOZOWNIA
od 22 kwietnia do 30 listopada - WYSTAWA CZASOWA

2 LISTOPADA - 13 GRUDNIA
wtorek - niedziela 10.00 - 15.00

NIECZYNNE
w poniedziałki oraz 12 kwietnia; 11 czerwca; 1, 11 listopada

WSTĘP BEZPŁATNY
Dotyczy tylko pałacu, kaplicy i parku
Pałac i kaplica - w wyznaczonym dniu tygodnia
w listopadzie - w środy
Opłata przewodnicka 2,14 zł
"W dni bezpłatnego wstępu do Muzeum godziny otwarcia ekspozycji nie są przedłużane"
Park codziennie od 7.00 do zmroku

 

REZERWACJA
Grupy zorganizowane przyjmowane są po wcześniejszej rezerwacji.

Rezerwacje przyjmowane są:
na wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem sobót, niedziel i poniedziałków
1 VII - 31 VIII

na wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem niedziel, poniedziałków oraz 1 i 2 maja
15 III- 30 VI
1 IX - 13 XII

Rezerwacja zgłoszeń prowadzona jest od wtorku do piątku,
w godzinach 10.00 - 15.00
tel.+4881 852 83 10,
fax +4881 852 83 50
e-mail: rezerwacja@muzeumzamoyskich.pl

 

ZWIEDZANIE - CENNIK
CENY BILETÓW W MUZEUM ZAMOYSKICH W KOZŁÓWCE W SEZONIE TURYSTYCZNYM 2009

Wstęp do PAŁACU I KAPLICY
29 marca - 13 grudnia

NORMALNY - 16 zł ULGOWY* - 8 zł

Pałac zwiedza się w grupach od 10 do 30 osób pod opieką przewodnika,
pozostałe ekspozycje zwiedza się indywidualnie.

Opłata za oprowadzanie wliczona jest w cenę biletu.
W dniu wolnego wstępu opłata przewodnicka - 2,14 zł
Wstęp do GALERII SZTUKI SOCREALZMU
29 marca - 13 grudnia

NORMALNY - 6 zł
ULGOWY* - 3 zł

Wstęp do POWOZOWNI
29 marca - 31 października

NORMALNY - 4 zł
ULGOWY* - 2 zł

Wstęp na WYSTAWĘ CZASOWĄ
22 kwietnia - 30 listopada

NORMALNY - 4 zł
ULGOWY* - 2 zł

Jednorazowy karnet na aktualne ekspozycje
29 marca - 30 listopada

NORMALNY - 24 zł
ULGOWY* - 12 zł

Opłata jednorazowa za PARKING
autokary i mikrobusy - 10 zł
motocykle, samochody osobowe - 4 zł
rowery - 1 zł

 

LOKALIZACJA - MAPA

 

Kozłówka

 

Serdecznie dziękujemy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce za współpracę oraz udostępnienie materiałów do powyższego artykułu.

 


dodane: 2009-11-24 14:57
 
 
 
 
 
 
 
 
+/- Zwiń/Rozwiń wszystkie
88792543d6f664825a2899d1d40f8027
ID 51465
adres
Plac Solny 15
50-062 Wrocław
telefon
713409200
 
Wrocław, dolnoląśkie
cena
80.00 zł
7269f9c41633664211c09389b3c59eba
ID 55829
adres
Plac Solny 15
50-062 Wrocław
telefon
713409200
 
Wrocław, dolnoląśkie
cena
0.00 zł
D187a221dcc0023a742be1b89a732103
ID 55830
adres
Plac Solny 15
50-062 Wrocław
telefon
713409200
 
Wrocław, dolnoląśkie
cena
0.00 zł
2ae5286a88ef4f51fa63c0f03373ae9d
ID 55826
adres
3 Maja 15A
93-408 Łódź
telefon
513505151
 
Łódź, łódzkie
cena
40.00 zł
50ff5598dd765fb0c1b60c7b56aa9a96
ID 55246
adres
Bobrzyńskiego 33
30 -348 Kraków
telefon
728429609
 
Kraków, małopolskie
cena
100.00 zł
D294373543b4149aff1cbee4d6fe6dbe
ID 55242
adres
ul. Marii Dąbrowskiej 3
62-800 Kalisz
telefon
627652624
 
Kalisz, wielkopolskie
cena
250.00 zł
75fd872a95cb2862987d93064584c00a
ID 55195
adres
ul. Podwisłocze 48
35-309 Rzeszów
telefon
0178606579
 
Rzeszów, podkarpackie
cena
50.00 zł
24519a11e90f17676fb3f1dc6d88c516
ID 55032
adres
Niepodległości 14
84-120 Władysławowo
telefon
586748888
 
Władysławowo, pomorskie
cena
150.00 zł
E9450c704ce93d7e0aa741f18c84eb20
ID 54872
adres
Smulikowskiego 4
00-389 Śródmieście,CENTRUM
telefon
223189160
 
Śródmieście,CENTRUM, mazowieckie
cena
22.00 zł
693cd53781a84a686e4193ff50b6fe91
ID 51641
adres
ul. Obrońców Wybrzeża 2
76-200 Słupsk
telefon
0598412892
 
Słupsk, pomorskie
cena
55.00 zł
Strona 1 z 6
7cb3659543683206704301b782bd406c
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY zbudowany w stylu późnego baroku, na przełomie XIX i XX wieku rozbudowany i urządzony przez Konstantego Zamoyskiego. Obecnie wnętrza pałacowe mają zachowany swój układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z przełomu XIX I XX wieku.
Brak ogłoszeń w tej kategorii. Dodaj ogłoszenie.
Biala_kropka

Polityka prywatności    Dodaj do ulubionych   Solo Italia     Oprogramowanie dla biur

 

©2008-2015 e-Wynajem.com
Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.